čtvrtek 26. prosince 2013

Vzpomínka na dobu před téměř 100 roky - (1. světová válka) / Remembering the on time, before almost 100 years ago - (World War 1)

Fotografie vojáků v 1.světové válce, datově neurčená.
 Vojáci Rakousko-uherské monarchie na Italské frontě.
Rubová strana pohlednice z horního obrázku. Jméno adresáta je z pochopitelných důvodů vyretušováno.
Můj dědeček ( vlevo ) v 1. světové válce na podzim roku 1917. 

Příští rok to bude 100 roků od vzniku 1. světové války.
Právě v tomto vánočním čase vzpomínám na doby dávno minulé. Na ty, kteří už nejsou s námi, kteří také tvořili součást světové historie. Války byly a jsou hrozná skutečnost. Spousty nevinných lidí zahynulo a umírá dodnes pro rozhodování jiných, mocných a často ze zbytečných a  nesmyslných důvodů. Jak dobře by mohlo být po celém světě, kolik lidí by nemuselo strádat v nouzi, nebýt zbrojení, kdyby národy a lidé byli tolerantní k sobě, kdyby se snažili vždy o kompromis a domluvu. Ať jsou tyto dvě staré fotografie výzvou pro spravedlivý svět bez válek a rozhazování financí na zbrojení. Peníze se dají vydělávat i jinak. Měli by si to uvědomit všechny státy světa...
Z rodinných fotografií.

5 komentářů:

 1. Manzelov dedko bol tiez na talianskom fronte pocas I. Svetovej vojny. Mozno ze je tiez na tej fotografii... Velmi zaujimavy pohlad do minulosti v tomto blogu.. Pekna praca...

  OdpovědětVymazat
 2. Ďakujem, Viera. Pokiaľ nájdem dalšie fotográfie vhódne pre publikovanie, rád ich zvorejním. (Omlouvám se za případné chyby v jazyce)

  OdpovědětVymazat
 3. Je to absolútne v poriadku... Nové fotografie ocením...

  OdpovědětVymazat
 4. Hi Peter. The translator doesn't work, so I don't know what this photo is about but I'm guessing the two people are related to you in one way or another. Right?

  OdpovědětVymazat